ORDU DA PİDE NEREDE YENİLİR.?

“ORDU YAĞLISI” İÇİN FAVORİ MEKANLAR..

Ordu da pideyi, diğer bir adıyla “Ordu Yağlısı” nerede yemeli; İşte favori mekanlar;
1-Aktaşlar Pide; Aktaşlar Pide, 1981 yılında Ordu’da 40 kişilik müşteri kapasiteli bir salonda faaliyetine başladı. Yıllarca Ordu’da Yalı Camii yanında bulunan şubesi ile hizmet veren Aktaşlar Pide, zaman içerisinde müşterilerin yoğun talebi ile kapasitesini 120’ye kadar çıkarmıştır. Ordu’da, 2008 yılında ikinci şubesini 2010 yılında da üçüncü şubesini açan Aktaşlar Pide, daha sonra farklı bir marka ile lezzetini İstanbul’a taşımıştır. İstanbul’da Bağdat Caddesi’nde NeliPide adı ile Ordu pidesini müşterilerine sunan Aktaşlar Pide, ikinci şubeyi ise Beylikdüzü’nde açmıştır. Genel olarak açık pide şeklinde üretim yapan Aktaşlar Pide, son yıllarda Ordu Pidesi’ni bir çok farklı çeşitte ve lezzette müşterilerine sunmaktadır.
2-Meşhur Pide;1967 yılında Osman Uçar tarafından kurulan Meşhur Pide, yıllardır Ordu’da şadırvanın karşısında Yıldız sokakta falliyetini sürdürmektedir. Uzun yıllar küçük bir dükkanda faaliyet gösteren Meşhur Pide, daha sonra müşterilerin taleplerini karşılayabilmek için aynı noktada işletmeyi büyütmüştür. Müşterilerden gelen yoğun talep üzerine ise 2015 yılında ikinci şubesini İstanbul’da Şişli’de açmışlardır. Ordu yağlısı olarakta bilinen kapalı ve tereyağlı şekilde yapılan pideleri ile Orduluların damağında ayrı bir lezzet bırakan Meşhur Pide halen Ordu ve İstanbul’da bulunan iki şubesi ile faaliyetini sürdürmektedir.
3-Dıgı nın Yeri;Ordu’da pide denildiğinde akla gelen isimlerin başında yer almaktadır. Geçmişten gelen lezzet sloganı ile lezzetini ilk günki gibi korumayı başararak müşterilerine sunan Dıgı’nın kendine münhasır bir lezzeti olduğunu söyleyebiliriz. Dıgı’nın müdavimleri için pidenin fazla bir çeşidi yoktur. Kıymalı yumurtalı pide ve turşu kavurma vazgeçilmez ikilidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir